Masaż – jak się przygotować, żeby odnieść jak najwięcej korzyści.

kobido lomi masaż relaksLeave a Comment on Masaż – jak się przygotować, żeby odnieść jak najwięcej korzyści.

Masaż – jak się przygotować, żeby odnieść jak najwięcej korzyści.

Ok. Masaż umówiony. Bo potrzebujesz, bo pękają plecy, bo koleżanka znalazła kogoś ekstra. Fantastyczny pomysł. Jednak zanim trafisz na stół, warto wykonać kilka zabiegów w domu:

I. Peeling

Najczęściej masażyści używają dobrej jakości kosmetyków, bądź naturalnych olejów, które odżywią skórę, zmiękczą ją i uelastycznią. Jednak, żeby to się dobrze wchłaniało, potrzebujesz oczyścić ją ze złogów martwego naskórka. Kiedy wieczorem, bądź rano przed zabiegiem będziesz brać prysznic możesz wykonać prosty peeling na bazie soli:

4 łyżki gruboziarnistej soli wymieszaj z 4 łyżkami oliwy, możesz dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego nałóż tą mieszaninę na gąbkę, bądź rękawicę kąpielową i wyszoruj całe ciało, aż do zaczerwienienia.

II.Woda

Pij. Przed masażem i po. Woda poprawia napięcie skóry. Pomaga wypłukiwać produkty przemiany materii z organizmu. Podczas masażu krew i limfa szybciej krążą. Szybciej się oczyszczają, dlatego prawdopodobnie po zejściu ze stołu najpierw odwiedzisz toaletę. O wiele łatwiej masować nawodnione ciało, z jakiegoś powodu masaż sam płynie… 😉

Jak to mówią Hawajczycy „Ola i ka wai” – „życie/zdrowie jest w wodzie”

Jeśli możesz, przed masażem oraz po, nie pij herbaty i kawy, a już z pewnością nie pij alkoholu. Wszytko to odwadnia organizm.

Jednym z symptomów odwodnienia jest ból głowy. Jeśli po masażu boli Cię głowa, to prawdopodobnie potrzebujesz wypić więcej wody. Czystej wody.

III. Ubranie

Kiedy wybierasz się na masaż, załóż coś, czego nie będzie Ci szkoda poplamić. Zazwyczaj w gabinetach jest prysznic i możliwość spłukania kosmetyków, jednak czasem szkoda to robić. Osobiście używam wysokiej jakości olejów które dobrze zostawić na skórze przez dłuższy czas. Świetnie się spierają z naturalnych włókien, ale po co eksperymentować z jedwabnymi koszulami. 🙂

IV. Czego nie robić

  1. Nie objadaj się – ucisk na pełny żołądek to mało przyjemna sprawa
  2. Nie pij alkoholu – odwodnienie murowane
  3. Nie używaj narkotyków, bądź leków wpływających na stan świadomości – masaż przyspiesza krążenie krwi, przez co zwielokrotnia działanie substancji aktywnych, skutki mogą być opłakane
  4. Makijaż – jeśli musiałaś go nałożyć, zmyj przed zabiegiem
  5. Nie zatajaj przed masażystą schorzeń, urazów, dysfunkcji, przebytych zabiegów

Dodaj komentarz

Back To Top